[R/G] Flak 36/37, 1:25, Kartonowy Arsenał 1-2/96

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

[R/G] Flak 36/37, 1:25, Kartonowy Arsenał 1-2/96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Witajcie w mojej nowej relacji. Jej przedmiotem będzie niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37 wydawnictwa Kartonowy Arsenał nr 1-2/96.
Obrazek

Czytałem z różnych źródeł, że model posiada wady projektowe, jednak ja nie będę się tym zupełnie przejmował i będę sklejał tak jak planuje wycinanka. Model będzie sklejany w standardzie, nie będzie malowany, a jedynie retuszowany. Niektóre elementy postaram się uwypuklić, ale co to już wyjdzie w "praniu". Spróbuję zrobić możliwość montowania na wózkach, ale jak się nie uda to zostanie w pozycji rozłożonej i będzie uzupełnieniem wcześniej sklejonego Sd Kfz 7 (galeria znajduje się już na forum).

Tyle tytułem wstępu. Zdjęcia części:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Póki co na razie sklejona jest pierwsza podpora:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Problemów póki raczej brak. Zobaczymy jak pójdzie dalej...
Ostatnio zmieniony śr kwie 27 2016, 14:44 przez ppfalcon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Konieczko
Posty: 44
Rejestracja: wt kwie 22 2008, 18:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konieczko »

8 zł za model ze Stegny :). To były czasy...
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Dawno mnie tu nie było, co nie oznacza, że nic nie zrobiłem. Otóż zrobiłem wszystkie 4 podpory, które okazały się być bardziej czaso- i pracochłonne niż myślałem. Efekt wygląda następująco:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Oczywiście 2 podpory są ruchome i mogą być postawione (niestety nie do idealnego pionu, gdyż źle wymierzyłem miejsce na zaczep). Nie będę jednak tego prezentował teraz, gdyż części są dość sztywno spasowane i przy ruszaniu wyciera się retusz. Niemniej jak już będzie działo gotowe to postaram się pokazać w obu pozycjach - transportowej i bojowej.
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Witajcie. Sklejania Flaka ciąg dalszy. Podpory sklejone ze sobą. Zastanawiałem się trochę jak ma to być sklejone, opcje były dwie:
- przykleić podpory tak jak był namalowany żółty kolor. Wtedy z dwóch stron powstawała dziura. Widziałem, że większość galerii tego modelu w sieci było tak właśnie sklejane. Lub
- przykleić podpory razem, bez dziur, ale przez to wyjdzie ciaśniej. Po przeanalizowaniu zdjęć surówki wyszło mi że autor właśnie tak skleił model, więc ja też tak zrobiłem. Mam nadzieję, że nie będę żałował tej decyzji :)

A teraz fotki. Sklejone podpory:
ObrazekObrazekObrazek

Pokrętła zrobione z drutu i malowane, gdyż kartonowe mi się nie podobały. W częściach:
ObrazekObrazekObrazek

Oraz w całości przyklejone do podstawy:
ObrazekObrazekObrazek

Podstawa w całości:
ObrazekObrazekObrazek

Walczę dalej...
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Nie wiem w sumie dla kogo piszę tą relację, gdyż reakcji brak, ale skoro już zacząłem to i skończę.

Podstawa działa jest, to teraz możemy iść w górę - a zatem łoże:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Oraz jeden z oporopowrotników (wbrew numeracji, ale myślę, że tak będzie lepiej/wygodniej mi sklejać):
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

To, że nikt nie pisze to nie znaczy że nikt nie zagląda :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Ponad tysiąc odsłon po 4 w sumie wpisach autora to mało ?, nie ilość piszących ale zaglądających ma znaczenie.
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Macie rację, trochę odwiedzających jest. Jednak dużo bardziej ucieszyłbym się ze wszelkich komentarzy, zwłaszcza tych konstruktywnie krytycznych. Bo bez nich oznaczałoby że model jest idealny, a do tego baaaardzo daleko :)
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

A ja sobie po cichutku, nikomu nie wadząc, dłubię dalej przy Flaczku. Parę elementów czeka na połączenie razem:
ObrazekObrazek
Już coraz bliżej lufy :)
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Dawno mnie tu nie było, oj dawno. A Flaczek powoli, bo powoli, ale wciąż rośnie.

A więc do rzeczy:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tutaj lufa jeszcze w częściach, przyłożona na sucho:
ObrazekObrazek

A tutaj już sklejona:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I wstępna przymiarka lufy. Jak widać jest ruchoma i o ile będzie taka możliwość to tak zostawię
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ