IS-3

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Micek, jest jeszcze filmik, który może ci się spodobać, jeśli chodzi o konstrukcję ДШК. :)
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

Dziękuje wszystkim za materiały, każdy pokazuje cos innego i wszystkie się przydadzą. Aktualnie klei się tył czołgu, miałem nadzieje w weekend coś Wam pokazać, ale nie zdążyłem ze wszystkim. Mysle, ze na dniach cos jednak pokażę :-)

Pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

w wielkich bólach powstal tył pojazdu, ale jest tu mała kicha... Do tej pory malowałem go farbką humbrol 159, i mi się ona skończyła. Zamówiłem w jednym sklepie, otwieam a tam kisiel! Po rozcieńczeniu faba malowała ale bardzo kiepsko kryła i robiła zacieki. Kupiłem druga w innym sklepie i to samo! kupiłem trzecią w jeszce innym sklepie, i ta jest ok, ale kolor ma troszke inny niż te poprzednie (co widac na zdjęciach), no i jak już nia pomalowałem, to sie nie udało pozbyć smug po poprzednich farbach! :-(

Kicha, kicha kicha! trudno. patrzcie i płaczcie razem ze mna :-\
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęscie smugi są widoczne tylko w mocnym fotograficznym oświetleniu, ale mimo wszystko jestem troche zawiedziony...

Pozdro
micek
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Humbrol już dawno przestał dbać o jakość (przeniesiono produkcję do państwa środka). Jeśli koniecznie chcesz malować emalią, to – moim zdaniem ModelMastery biją humbrola o 12 długości! Myślę, że spokojnie znajdziesz podobny (o ile nie ten sam) odcień farbki. Tylko musisz uważać z rozcieńczanikiem, MM nie lubi się z terpentyną, natomiast świetnie pracuje z Wamodowym rozcieńczalnikiem do emalii.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

No właśnie będę musiał tego Modelmastera wypróbować, hociaż ja się przywiązuję do marek i jestem strasznie niezadowolony z tego :-( Ale cóż, trudno.

Powstała obrotnica WKM'a z której jestem dumny jak myszoskoczek ze swojego ogona! Składa się z dwóch elementów, jeden wchodzi w drugi jak w prawdziwym pojeździe, i sie obraca jak w prawdziwym pojeździe. Pokazuje jak wygląda jescze przed pomalowaniem :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

foto zrobione na wieczku czarnego udeła, wiec te kłaczki w tle sa i nie mogłem sie ich pozbyć (pudełko mieszka na strychu na codzień).

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

...foto zrobione na wieczku czarnego udeła, wiec te kłaczki w tle sa i nie mogłem sie ich pozbyć (pudełko mieszka na strychu na codzień)
A gdyby je tak wyretuszować? :D
Model bardzo fajnie budowany, wyrazy uznania!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Dziękuję Heniu :-)

Z tym retuszowaniem to by było sporo zabawy, a właśnie siedzę chory w domu, łeb mi pęka i zwyczajnie nie chce mi się bawić :-(

Ale galeria końcowa będzie elegancka, obiecuje :-)
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Szybkiego powrotu do zdrowia, bo chcemy dalszych fotek z postępów prac. Z tymi farbami to faktycznie d..a blada. Ja zazwyczaj kupuję trochę więcej farbek tak aby mi nie brakło, ale cóż czasem bywa że zejdzie więcej. Trochę się to rzuca w oczy. Model mastera też polecam malowałem nimi i całkiem wydajne do aero. Pozdro
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześc,

powstaje armata :-)
Na razie wyglada tak:
Obrazek

Obrazek

I pierwsza przymiarka do pojazdu:

Obrazek

Już bliżej niż dalej do końca budowy :-)

Pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

Re: IS-3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Cześć,

Jeszcze raz wszystkim dziękuje za materiały dotyczące karabinu. Dzięki Wam taki oto rozpylacz powstał:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogóle to dopadło mnie cos co na swój użytek nazwałem "syndromem końca modelu". Jak już widzę koniec przedsięwziecia, to koncówke przeciągam jak sie tylko da. To co piwerwszego dnia sklejania zajeło by mi godzinyę, pod koniec zajmuje mi cały weekend :-(

Ale powolutku idzie do przodu. Teraz powstanie łoże dla karabinu....
ODPOWIEDZ