[R] Pt47 -- Projekt własny -- czas na parę

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Witam po przymusowej przerwie, która trwa nadal...
Zwracam się do znawców tematu, lub osób posiadających zdjęcia tej części http://plany.zonk.pl/Pt47/album05/pg.076.png Jest to łożysko czopa dyszla, półwózek przedni przy osi dowiązanej... tak stoi na rysunku.
Staram się to jakoś rozrysować, żeby w trakcie krótkiego urlopiku móc ją wieczorami późnymi wykonać, ale nie mam pojęcia jak wygląda część dolna tej części. Ciężko mi wyobrazić to sobie w 3d z tego jednego rzutu, gdzie jest bardzo dużo szczegółów.Z powodu chronicznego braku czasu szkoda mi marnować czas na przeszukiwanie wujka googla, Jak ktoś posiada zdjęcia takowej części to prosiłbym o wstawieni, bardzo mi to ułatwi sprawę w projektowaniu.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Wujek Google .... jest wielki :D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kra ... 2_8079.jpg
Dla przyszłych męczenników, potrzebujących takowe zdjęcie, ale nadal jak ktoś ma fotki tej części Pt47 chętnie przyjmę :D
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Obrazek Obrazek
O ile pamiętam, to zdjęcia są W.Lisa
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Robert jesteś kopalnia bez dna :D posiadającą wszystkie skarby świata :D
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Witam wszystkich po prawie dwóch latach nieobecności, cóż spowodowana była wychowywaniem pociech :D Ci co liczyli na ciąg dalszy wreszcie się doczekali.
Praca nad modelem teraz troszkę ruszyła do przodu, ale nie za bardzo. Najwięcej czasu zajmuje projektowanie, bo model całkowicie robię od podstaw. Większość wycinanki (czytaj całość) niestety nie nada się ponieważ ma całkowicie złe wymiary, nie będzie pasowało do wycinanki. Tak więc projekt nowy. i wszystko musiałem zacząć od nowa.
Części wykonanych mam więcej, ale mało czasu na fotografowanie. mały już stoi i przeszkadza w pisaniu. Na szybko mam prośbę do osób zorientowanych w temacie, W JAKICH INNYCH PAROWOZACH BYŁY SILNIKI PAROWE TAKIE SAME JAK W Pt47?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Jestem pod wrażeniem Twojej pracy, szczególnie, że projektujesz od podstaw.
Jakiego programu używasz (przeczytałem wątek od początku, ale nie znalazłem tej informacji)?

W Pt31 skok i średnica cylindra były takie same co w Pt47, ale niestety nie wiem czy reszta wymiarów się zgadza.
Pozdrawiam
Abuq
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Fajnie, że wracasz do tematu.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Abuq na początku jeszcze dwa lata temu używałem Corela 12 i wszystko przeliczałem ręcznie, bawiłem się, męczyłem. Teraz używam Autocada Projektuję w skali 1:1 bo tak najprościej, a potem automatycznie zmieniam skalę na 1:25 co jest najlepszą chyba funkcją w AutoCADZIE. Inni używają RHINO ale ja za mało znam ten program, a sam program ma ogromny potencjał,teraz ostatnio troszkę w nim pracuję, uczę się i zobaczymy co wyjdzie. Jeżeli chodzi o legalność Autocada mam z komputerem od kolegi, Dobry kolega :D a RHINO uczę się na trialu.
Awatar użytkownika
januszmk
Posty: 124
Rejestracja: pn lut 14 2011, 19:02
Lokalizacja: Knurów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: januszmk »

Czyli rozumując w sposób prosty ,syn projektuje ,Ty kleisz model ;-)
Od razu widać różnicę . Wytrwałości w pracy .
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Dokładnie, z powodu braku rączki od łokcia, na razie zostaje mu projektowanie, i demolowanie tego co tata zrobi, a wychodzi mu to skutecznie. Kochany urwis, z tego też powodu czasu na klejenie nie Mam za dużo. Cóż najważniejsze hobby moje to one, córka i synek, pomimo swojego młodego wieku już sporo przeszły.
ODPOWIEDZ