[R] Pt47 -- Projekt własny -- czas na parę

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Już odpowiadam, forma ta to jakieś narzędzie jubilerskie, do tego są jeszcze kule, w wolnej chwili strzelę fotkę aby pokazać, ja to kupiłem na ebay-u i z tego co pamiętam pan sprzedający, pomylił się, bo planowo kupowałem wybijaki a dostałem to coś. Wyśmienicie nadaje do formowania półkul, tylko trochę z tym zachodu.
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Tutaj można znaleźć takie narzędzia
http://www.goldcraft.pl/NARZEDZIA_JUBILERSKIE.html
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

witam dzisiaj pokażę nad czym pracuję, a jest to belka łożyskowa wału stawidłowego jarzma, oraz samo jarzmo stawidła
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 14 2018, 18:13 przez b_milek, łącznie zmieniany 1 raz.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Witam po przerwie. cóż dzieci dorastają... czasu mało .. itd itd.
Popracowałem troszkę nad częściami. Najpierw coś co spędzało mi sen z powiek, a mianowicie trójnik kolanka wylotowego... dużo mówiąca nazwa na kawałki rurek...
No więc widziałem już sporo sposobów wykonania takowej części. Problemem w moim przypadku było, że kolanko gięte było w dwóch płaszczyznach, strasznie mnie to męczyło, rzeźbiarz ze mnie mierny, nie tak jak Precyzyjny czy inny mistrz kolejnictwa niejaki Niki... Tak więc wpadłem na pomysł wykonania tej części jako klejonej z kawałków, ale nie tak jak nie jeden to robi, że na oko docina krążki i potem je szpachluje.. moje wykonanie jest całkowicie klejalne (ależ słowo) Dzieła dokonałem, zaprojektowałem z małą pomocą kolegi Draccusa za co mu niezmiernie dziękuję, oto wynik. To jedyne kolanko jakie skleiłem tak więc jak na prototyp, wyszło całkiem całkiem, zastanawiam się nad wykonaniem drugiego, skoro już wiem jak to zrobić. Co do gładkości kolanek, jak to osiągnąłem, na sklejoną część nakleiłem dwie warstwy chusteczki higienicznej, zalałem to CA i wyszlifowałem, ot cała tajemnica.
Następna część to Popielnik, tutaj się nie będę rozwodził. W tej części, jak zresztą w większości wykonywanych przeze mnie znajdują się wszystkie części jak w oryginale. Brakuje jeszcze tylko klap dolnych oraz zakraplaczy w środku.. ale z tym to już chyba nie przegnę bo przez te szczelinki i tak nie będzie tego widać... ale kto tam wie. Bez dalszego biadolenie nad losem "projektanta".. zapraszam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Miło wiedzieć, że żyjesz i kleisz :-) A rura fajna, tylko chyba pracochłonna, ja bym wygiął jakiś wężyk :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Panowie .. Panie mam prośbę czy ktoś może powiedzieć mi gdzie można znaleźć ten parowóz, gdzie stoi .. interesują mnie miejsca np koło Katowic załóżmy +/- 50km . Kraków , Rzeszów, nie sugerować się +/- może być trochę więcej. z góry dziękuję za pomoc, będę w kraju na wakacje to chętnie pojechałbym z aparacikiem na zdjęcia :D
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

b_milek...taki parowóz stoi na stacji Stalowa Wola - Rozwadów.

Daj znać jak popstrykasz fotki : )
Kroolo
Posty: 98
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:45
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kroolo »

W Lublinie też stoi :)
teraz na macie: LTM-1040.2

a najlepsze modele dopiero przed nami :-)
pozdrawiam!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Pyskowice, Wrocław, Jaworzyna,
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Robert no i sprawiłeś mi prezęcik przepiękny... bo ja z Będzina no to jak w sierpniu przyjadę ..... będzie się działo :D
ODPOWIEDZ