(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Nie chwalę się , Piter , mailowo bo nie mam się czym zaocznie pochwalić . Wszystko co zrobię widać tu .
Odnośnie siateczek fototrawionych to takich nie mam , znaczy się mam ale wszystkie zbyt drobne i o oczkach w kształcie rombu . Zdopingowany , przeszukałem szafę jeszcze raz i chyba znalazłem kompromisowe rozwiązanie ( blaszka ABERA do Sturmgeschutza III early - części nr. 37 dogięte i przyklejone na siebie ) .
Mówisz i masz :

Obrazek

Ujek .
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Heh, fajnie, że podpowiedziałem rozwiązanie.
Z tym mailem musiałem się niejasno wyrazić.
Chodziło mi o to, że forumowy system przestał przysyłać maile z info i linkiem do aktualizacji Twojej relacji.
A teraz już działa i będę na bieżąco.

P.S Z ciekawostek Aber poszerzył ofertę blaszek ogólnie użytecznych, także siatki są w jeszcze większej liczbie i kolejnych rozmiarach.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Przy kolejnych przymiarkach nie udało się wyłamać niektórych delikatnych elementów , udało się natomiast zakończyć prace nad wnętrzem wieży . Sposób montowania stropu do reszty konstrukcji jest bardzo karkołomny .

Ważniejsze od modelarstwa , przez czas jakiś nieokreślony , wydają się wycieczki i spacery z psem . Mam nadzieję że w tym czasie choć przez chwilę będzie można zobaczyć słońce .

Obrazek

Wujek .
rudy_rydz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 21 2013, 15:33
Lokalizacja: wrocek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rudy_rydz »

Witam.
Dopiero co zarejestrowałem się na tym forum, głównie z chęci wyrażenia swojego podziwu dla pracy Wujka Andrzeja, którą to zresztą podziwiam już dość długo :) ale dotychczas robiłem to anonimowo :)
Korzystając z okazji chciałbym prosić szanownego Wujka Andrzeja o pomoc - po wielu latach od sklejenia mojego ostatniego modelu postanowiłem wrócić do modelarstwa. Wybór padł na prościutki 4TP z MM, ale od początku staram się go maksymalnie upodobnić do oryginału. Stąd moje zapytanie: czy dysponowałby Wujek zdjęciami układu jezdnego, przedniej belki kadłuba/widoku układu przeniesienia napędu oraz prawej burty z tłumikiem?
Na żadnym zdjęciu dostępnym w sieci te obszary nie są widoczne, a wiem, że Wujek niegdyś budował model tego czołgu (relacja niestety przepadła).
Przepraszam za offtop, świeży użytkownik nie może wysyłać PM.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

rudy_rydz , tu zaglądnij : viewtopic.php?p=225142#225142
rudy_rydz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 21 2013, 15:33
Lokalizacja: wrocek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rudy_rydz »

Dziękuję ślicznie :!:
Posiłkuję się również relacją z tworzenia modelu 3D przez modelarza kliment, co do kształtu włazu na stropie wieży jestem świadom jego kształtu ;-)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Nie ma sprawy rudy ...

Strop wieży wklejony definitywnie a karkołomność tej operacji polegała na jednoczesnym : trafieniu cięgnem sprzęgającym celownik panoramiczny w dźwignię na osi podnoszenia/opuszczania lufy działa ( znajdującą się w odpowiednim otworze przedniej ściany ) oraz wprowadzeniu okablowania w rurki osłonowe na bocznych ścianach a także osłaniającego kable ceownika na stropie .
Udało się , ale nie napiszę za którym razem . I tak nikt nie uwierzy i mało kogo to interesuje :

Obrazek

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Rzeczywiście, zgadzam się z Wujkiem, że mało kogo to interesuje. No bo w końcu, co to jest sto sześćdziesiąt (prawie) cztery tysiące otworzeń relacji, przy ponad czterdziestu milionach ludzi, którzy obejrzeli na YouTube przyśpiewkę o kobicie, która podobno "tu jest" i wygina się dla jakiegoś dresika, znaczy tańczy...

Ja na razie się nie odzywam, tylko kleję zawzięcie, uczę się stosowania śliny chińskich bab, obróbki tektury, a pomimo że coś tam w życiu skleiłem, Wujek nauczył mnie pokory do papieru. Na nowo.

Jak skleję, to się odezwę, a na razie Kali podziwiać i mnóstwo się uczyć, za co Wujkowi dziękuję.
SZAD
Posty: 196
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

Mało kogo interesuje za którym razem Wujku trafiłeś, niektórym mogło by się wydawać, że przy Twoich umiejętnościach za pierwszym. Niemniej jednak taka informacja daje obraz w którym miejscu jesteśmy i uczy pokory do obrabianego papieru.
Z wielkim zainteresowaniem podglądam dalej. /w milczeniu/.
SZAD
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dwa dni . Tyle mi zajęło wprowadzanie i ustawianie drutków . To właśnie uczy pokory . Trzeba być upartym . Barany tak mają .

Wujek .
ODPOWIEDZ