(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dzięki pulpetto .

Jest jakaś część prawdy w tym żarcie o Pigmejach . Rekrutów dobierano m.in. ze względu na wzrost . W jednej z monografii dotyczącej załóg tankietek ( okres nieco wcześniejszy ) wyczytałem o kryterium mówiącym o max. 160 cm . W KW włazy miały średnicę ok. 50 cm . Wystarczy ubrać choćby grube zimowe ubranko , znaleźć w okolicy jakąś okrągłą dziurę o tej średnicy i spróbować się w nią wcisnąć ... powodzenia .
Inną sprawą są zdjęcia które spłaszczają bądź wręcz zniekształcają rzeczywistość . Faktycznie tam jest (!) miejsce dla załogi , przynajmniej ja je widzę . Jednak patrzę na model bez pośrednictwa aparatu fotograficznego a to spora różnica .

Pozdrowienia Wujkowe .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Ostatnim elementem wyposażenia dolnej części wnętrza wieży czołgu jest podnóżek celowniczego . Trzy dni opracowywałem jego konstrukcję a właściwie widoczny przyklejony prowizorycznie , stelaż . Te łuki , zagięcia i zgięcia , długości , odległości od tego i tamtego , dystanse i kolejne sprawdzania sylwetki celowniczego ... znacznie mnie wyczerpały . Ale po raz drugi w czasie budowy modelu jestem z jakiegoś drobiazgu zadowolony .

Teraz wystarczy znów to urwać i jedynie dorobić : rurki podnóżków , dźwignie i pedały spustowe armaty oraz km-u , sprężynki , cięgna , mocowania cięgien , pomalować i wkleić ponownie . Fajnie ...

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Fajnie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wujek ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Na razie bez zachowania ciągłości opancerzonych linek . Dopiero teraz można z tym kombinować a ciasno jak ...

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

No fajne...
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Sleepwalker .

No .

-- --------------------------------------------------------------

Linki Bowdena z odpowiednimi mechanizmami na ich końcach gotowe .
Do ukończenia wnętrza wieży pozostały wyłącznie detale znajdujące się na stropie choć niestety trochę tego jeszcze będzie . Rzut okiem :

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Znalazłszy kilka wolnych chwil na zajęcie się modelem podłubałem z oświetleniową instalacją elektryczną w wieżyczce . Na drugim zdjęciu widać to co daje się uchwycić aparatem fotograficznym w środku ( w przeciwieństwie do elementów widocznych gołym okiem ) a ponieważ to nie wszystko więc ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi .

Obrazek

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Wujek-a są szanse na kolor :?: czy dopiero na święta ;-)
Robota-bez komentarza....................................................przecudna :!:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Hebaciany , nie ma szans , być może na święta . Muszę przy okazji napomknąć że z ust takiego Majstra pochwała wiele dla mnie znaczy !

---------------------------------------------------------

Nie udało się pokazać na poprzednich zdjęciach że klosze lampek oświetleniowych są wypukłe , teraz chyba tak . Klosze pozostaną bez drutowych osłon bo ich wykonanie przerosło moje możliwości , są za małe .
Klosze wykonane z zaokrąglonego na końcu i wypolerowanego fragmentu ramki z wstrętnego modelu z plastiku , oraz odcięte za pomocą odpowiedniego przyrządu produkcji Libora Kopecka z Rożnowa . Chwała mu za to !
Pięknie wykonane zawiasy włazu wraz ze sprężynkami zniknęły pod osłoną . W ten sposób mamy następującą sytuację :
We wnętrzu jest pudełko a w pudełku ... wnętrze . Całkowity bezsens . No po prostu Sodomia i Gomóra !
:haha:

Obrazek

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Wujku wpiszę się nie po to by dodać kolejne pochwalne peany, bo to jak mawia mędrzec oczywista oczywistość, ale z prozaicznej przyczyny nieotrzymywania od jakiegoś czasu mailem powiadomień o kolejnych Twoich sukcesach.
A jak już jestem, to zapytam, czy siateczka fototrawiona, ukształtowana kuleczką nie była by dobrym rozwiązaniem klosza na lampę?
Pozdrawiam i podglądam ;-)
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ