*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 854
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

I to już jest KONIEC. Po nieco ponad trzech latach od momentu rozpoczęcia budowy, mogę powiedzieć „finto”. Przykleiłem ostatnie elementy, zmieniłem numer brygady pod kątem kroju czcionki w związku z petycją arklasa i wykonałem zaplanowany makijaż autobusu (w kilku podejściach oczywiście – zgodnie z „tradycją”). W życiu nie budowałem żadnego modelu, plastikowego czy kartonowego tak długo, ale w końcu udało mi się zbudować model mojego ulubionego autobusu. Kilka rzeczy mi w nim wyszło i klika mi nie wyszło, ale dzięki temu, że prowadziłem tą relację – doszedłem mozolnie do finału. W zasadzie dzięki wszystkim zainteresowanym, piszącym posty i komentarze w mojej przydługiej relacji. Wielkie dzięki dla Was za wsparcie, pomoc, rady i zainteresowanie.
Zatem czas na finałową galerię. Na początek pojechałem MEXem do studia, żeby strzelić nieco zdjęć na tle tzw. "niebytu".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem ruszyliśmy na miasto…W tym miejscu składam serdeczne podziękowania mojemu dobremu Koledze za pomoc w cofnięciu się co nieco w czasie – dzięki Maciek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może trochę przydługa ta galeria finałowa, ale mam nadzieję że mi wybaczycie :D Aha, jakby co tym napisem na tyle się nie sugerujcie, można się czepiać - pod warunkiem że modelu.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Gratuluję, model wspaniały, jeden z lepszych jakie kiedykolwiek widziałem. Sam klimat relacji także niepowtarzalny, zwłaszcza zdjęcia z "warsztatu". Końcowa galeria tak realistyczna, że mało kto odróżni, czy to zdjęcia modelu, czy prawdziwego autobusu. Ciekawi mnie jak uzyskałeś tło w skali odpowiadającej modelowi, czy ten placyk, wiata i kosz też jest zrobione na potrzeby scenerii ? Zakurzenie modelu to pigmenty, czy mgiełka z aerografu ?
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Znakomicie wykonany model, nie widzę, co można by krytykować, po prostu perfekcja pod każdym względem!
Zdjęcia też super. Podejrzewam, że stare zdjęcia z wklejonym (Photoshop) modelem autobusu – robi olbrzymie wrażenie.
Czy to krańcówka na Retkini?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Gratuluję ! Obserwowałem postępy na bieżąco , podziwiałem a teraz się zachwycam efektem końcowym.
mari
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 30 2011, 11:10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mari »

Trzyletnia praca przy modelu , nie poszła na marne.
Gratuluję , pięknego "ogórka"
Czy model będzie można zobaczyć w Przeciszowie?
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 417
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 105

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Wiedziałem, wiedziałem, wiedziałem...ta długa przerwa w relacji mogła oznaczac tylko jedno - jej koniec!

Jakub, przepięknie! Gratuluję wykonania tak trudnego modelu i klimatu jaki stworzyłeś przy jego budowie. Z pewnością wszyscy oglądający tę relację, zgodzą się ze mną, że plener, który zbudowałeś na jej potrzeby wprawiał w osłupienie niejednego. Czy to na pewno jest model??
Nie wiem jak Moderatorzy się na to zapatrują, ale zdjęcie tygodnia jeżeli nie miesiąca musi byc Twoje!
Piękny ogórek!

pozdrawiam!
Paweł
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Moim zdaniem najlepsze jest szóste zdjęcie plenerowe - nie da się rozpoznać czy to model, czy oryginał. Gratulacje! :D
Pozdrawiam
Abuq
Burza72
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 08 2010, 7:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Burza72 »

Mnie ta relacja na pewno zmotywuje do zrobienia swojej wersji Jelcza, którą pamiętam jeszcze jako dziecko. Z czasów, kiedy przepisy pozwalały jeździć autobusom z przyczepami. Chodzi mi po głowie wersja niebieska PKS z przyczepą P01. Model bardzo wiernie oddaje rzeczywisty wygląd począwszy od "ogórkowatości", a kończąc na kurzu, zaciekach. Rewelacja. Gratuluję i czekam na kolejny model.
Pomyśl zanim pomyślisz.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Piękna maszyna-gratulacje moje wielkie
:!: :!: :!:
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Piękny mało powiedziane po prostu cudo. Czy masz może coś kolejnego tak pięknego w planach?
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ