(R) KW-1 - koła podtrzymujące

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

(R) KW-1 - koła podtrzymujące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witam .

To nie będzie relacja do jakich jesteście przyzwyczajeni . Właściwie to nie miało jej być . Będzie się składała z małych "podrelacji" , takich jak ta . W miejsce dziesiątek fotografii każdego najdrobniejszego detalu będą tylko niezbędne . W miarę proste i klarowne , bez ramek , znaków wodnych czy innych powodujących przerost formy nad treścią . Dobierane na zasadzie - jak to jest zrobione . Dzięki temu uniknę z pewnością 150-tej strony ...

Bazową wycinanką jest KW-1 Answer . Następne odcinki w odstępach miesięcznych a jak model będzie ukończony to się te podrelacje pozbiera do kupy i stworzy jakąś galerię .

P.S. Artur ja cię zabiję . To przez ciebie .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia Wujkowe .
Ostatnio zmieniony czw gru 29 2011, 7:00 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Wujku,
z urzędu mam cząstkę medalu za przywrócenie nam Ciebie i Twej pracy Wujku.

Się powtórzę:
to, co ja tam sobie dłubię, naumiałem się wyłącznie z tego telewizora, co na niego teraz patrzycie i z relacji – również, a może przede wszystkim – WUJKOWYCH. Ale zapewne tym beneficjentem nie tylko jestem ja.
Pro publico bono.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Pięknie, czekam z niecierpliwością na resztę. Być może na jakąś drobinkę Arturowego medalu i ja zasłużyłem?

Spóźnione ale serdeczne życzenia urodzinowe.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

OSTOJA pisze: Być może na jakąś drobinkę Arturowego medalu i ja zasłużyłem?
To jakiś żart, OSTOJA?


W ogóle to miło by było, gdybyś choćby z samego szacunku dla Wujka i jego dorobku przestał wypisywać swe, wątpliwej śmieszności i jakości komentarze, pod tym co pokazuje.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Art .

Jak się coś nie powiedzie całą winę zwalę na ciebie .

Ostoja .

Myślałem że przynajmniej w tym miejscu ciebie nie będzie . To co widzisz to nie jest pięknie . To jest starannie . Ja nie łykam pochwał bezkrytycznie i nie są mi potrzebne .
Gdybym tego typu wpis , tudzież podobny , zobaczył w swojej relacji kazałbym go z niej usunąć , tu cytat : " ... konto założyłem głownie dlatego aby moc wyrazić swój zachwyt nad fenomenalnym kunsztem modelarskim Pana Autora ... " . Tobie to widać potrzebne . Robisz modele perfekcyjne i cudnej urody a ja tylko rzetelne , więc to nie moja liga .

Nie jesteś w stanie pomóc więc proszę o wstrzymanie się od kolejnych komentarzy .

Wujek .
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

To i ja się melduję posłusznie do obrony Świata przed Ostoizmem
:uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
Wszędzie ale nie TU

:haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Andreas
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 03 2009, 14:01
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andreas »

A ja z pytaniami . Czy to kontynuacja wieży z KW1 której relacja była juz prowadzona? i teraz moze troszkę dziecinne pytanie ,widze że pierścionki są zwijane z pasków papieru , czy początek i koniec zwijania są potem jakoś szlifowane, bo na zdjeciach widać początek i koniec ale po pomalowaniu juz nie widać uskoku ? . Mam nadzieję ze dobrze to opisałem .

pozdrawiam Andrzej ze SQADu ZŁOmu i metali nieżelaznych
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Andreas .

Nie , to nie będzie kontynuacja . To będzie całkiem inny czołg w wersji z tzw. uproszczoną wieżą o opancerzeniu grubości 90 mm i działem F-32 . To o czy wspominasz nie przepadło . W części zostanie wykorzystane .

Tulejki zwijam z papieru zeszytowego lub kartonu z bloku technicznego . Na zdjęciach masz i te i te . Zwijając je ciasno ( na prętach metalowych , wiertłach , wykałaczkach itp. ) kleju używam tylko do przyklejenia ostanich 4-5 mm ostatniego zwoju . Po zsunięciu tulei kleję początek paska czyli ten w środku . Następnie szlifuję oba czoła tulejki przy pomocy papieru ściernego "200"-"300" , pokrywam delikatnie BCG , pozostawiam do wyschnięcia . Jak powierzchnie są już twarde szlifuję delikatnie powtórnie . Natomiast likwidacja progów to ostatnia czynność , też przy pomocy wspomnianych papierków .

Ponieważ układ jezdny to w znacznej części różne tulejki jeszcze się napatrzysz na to co z nimi można powyprawiać .

Jeśli dobrze pójdzie innych ciekawostek również będzie sporo i mam nadzieję że to się komuś do czegoś przyda . Nadzieję niewielką ...

Pozdrowienia Wujkowe .

P.S. I to się Gał wreszcie musi udać . W końcu dysponujemy marynarką , lotnictwem , wojskami pancernymi oraz artylerią .
Ostatnio zmieniony czw mar 31 2011, 8:35 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoQuieroFumar
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 13 2010, 11:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: YoQuieroFumar »

Wujek Andrzej pisze:
Jeśli dobrze pójdzie innych ciekawostek również będzie sporo i mam nadzieję że to się komuś do czegoś przyda . Nadzieję niewielką ....
Przyda na bank :) Ja tak tylko w kwestii zadeklarowania się z pomocą na wypadek gdybyś potrzebował Wujku jakiś rzetelno-merytorycznych rysunków, info, zdjęć itp... Tak na marginesie to chciałem jeszcze zapytać skąd zmiana wersji pojazdu? "Awaria wieży" z ł-11?
Pozdrawiam.

Ps. Po Twoim dotychczasowym dorobku przypuszczam, że należy się spodziewać modelu z wnętrzem?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

YoQuieroFumar .

Wprawdzie na rozpracowanie różnych detali mam sporo czasu ale ...

Rozpaczliwie poszukuję widoczków armaty F-32 . Tej części znajdującej się wewnątrz wieży . Co mam na ten temat :
- mam bardzo niedokładne fotki fragmentów tejże armaty widocznej w oderwanych wieżach czołgu (internet),
- mam cztery zdjęcia F-32 prototypowo zamontowanej w czołgu BT w tym jedno zdemontowanej ( mało czytelne w widoku tył-prawo ) także internet ,
- parę zdjęć wnętrza wieży zrobionych po wydobyciu KW-1 z rzeki , tam widać fragmenty armaty ale to zbyt mało jak dla mnie ( internet ).

Właściwie nic nie wiem o miejscu montażu akumulatorów w okolicach stanowiska strzelca-radiotelegrafisty . W jednej z monografii ( Pelta Czołgi w boju Ciężki czołg KW ) napisano że były cztery ustawione jeden nad drugim za stanowiskiem wspomnianego strzelca .

To główne braki które warunkują to czy model powstanie w wersji z wnętrzem czy bez niego .
Co do spraw związanych z detalami zewnętrznymi niczego mi nie brak .

Przeglądałem chyba wszystkie wydane monografie i oprócz powtarzających się zdjęć nic w nich nie ma . Podkreślam chyba .
Najwartościowszą trzytomową pozycją Militaria Tank Power KW wspomógł mnie onegdaj niezastąpiony Grześ75 .

Gdyby więc jakieś rysuneczki , zdjątka , to powstałby model kompletny w miejsce ... wydmuszki . Wiedziałbym też komu to zawdzięczać .

Awarii nie było . Wszystko jest jakie było . Zmiana koncepcji to zachciewajka taka .

Wujek .
ODPOWIEDZ