[Relacja] USS "Gambier Bay" MilitaryModel 1-2/2003

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Walka trwa. :cool:
Kolejna galeryjka i elementy towarzyszące, również wykonane w ten sam sposób co poprzednie :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Mozolnie brnę dalej. Kolejna galeryjka i elementy towarzyszące. Tym razem tylko 2 Oerlikony, ale za to wszystkie kominy zostały już wykonane :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Kolejna galeryjka :jupi:, ostatnia tej wielkości :jupi:, teraz będzie kilka mniejszych, a później pewnie wezmę się za główną nadbudówkę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

W przypływie radości z wykonania poprzedniej galeryjki napisałem, że to już ostatnia tej wielkości, a później zauważyłem :oops:, że została jeszcze jedna :sciana:. Tak oto mój entuzjazm nieco opadł, po czy, kiedy już doszedłem do siebie po otrzymanym ciosie, postanowiłem wykonać tą prawdziwie ostatnią.
A oto i efekty moich zmagań :pice::

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

W przypływie emocji i entuzjazmu zlepiłem jeszcze takie oto dwa maleństwa, na których osadziłem wykonane dawno temu dalmierze :usmiech: :

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Witajcie w kolejnej odsłonie. Wykonałem ostatnie z około pokładowych galeryjek, a na nich zamontowałem wykonane dawno temu sky-lookout-y:jupi: .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Co do samych sky-lookout-ów to ich końcowy wygląd jest jeszcze sprawą otwartą. Padła powiem sugestia aby dołożyć lornetki wzorem zdjęcia poniżej. Z tego co udało mi się wywnioskować zdjęcie to przedstawia pewien standard występujący na amerykańskich okrętach. Pytanie czy w takiej formie ten element występował na wszystkich okrętach, czy tylko na niektórych, bo zdjęć sky-lookout-ów lotniskowców typu Cassablanca nie udało mi się póki co dopaść.
Obrazek

Dla porównania, poniżej zdjęcie sky-lookout-a z innego okrętu, gdzie owe stanowiska są bardzo podobne do tych zaproponowanych w mojej wycinance.
Obrazek

Jak widać, póki co nie wiem jak być powinno. Jeśli nie będę pewny co do tego jak owe stanowiska na "moim" lotniskowcu wyglądały w rzeczywistości, to zostawię je takie jak obecnie, nie chcę bowiem dorabiać dodatkowych elementów na zasadzie sci-fi. Z góry dziękuję za ewentualne sugestie, porady czy też innego rodzaju wsparcie ... choćby duchowe :)
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Drobna aktualizacja, bardziej na podtrzymanie ciągu zdarzeń niż wniesienie czegoś konstruktywnego do tej relacji. Faktem jest że wykonałem trochę drobiazgów, które docelowo wylądują wokół pokładu lotniskowego. Konkretnie chodzi o zabudowy pomostów dla Boforsów oraz ... no właśnie, te czerwone elementy, które mi się kojarzą z kamizelkami ratunkowymi, a czym są naprawdę, to niestety pewny tego nie jestem :oops:.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
momo
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 05 2006, 19:06
Lokalizacja: Knurów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: momo »

Pozdrawiam: Przemek
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Dzięki za podpowiedź :szampan:
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
Awatar użytkownika
TRH
Posty: 216
Rejestracja: sob sty 03 2009, 11:03
Lokalizacja: Brzozów/Rzeszów
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TRH »

Powodem tego wpisu jest w zasadzie fakt iż chciałem złożyć wszystkim odwiedzającym tę niekończącą się relację zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz cierpliwości w oczekiwaniu na kolejne konstruktywne posty :) Postanowiłem jednak coś pokazać, a że wydarzyło się niewiele to zamieszczam te oto 3 skromne zdjęcia elementów, które ostatnimi czasy zlepiłem. Jest to część wyposażenia galeryjki, na której osadzona zostanie główna nadbudówka.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tym, którzy jeszcze we mnie nie zwątpili i nadal wierzą, że ten model uda mi się skończyć obiecuję poprawę i przyśpieszenie tempa budowy w nadchodzących miesiącach :)

A zatem Wesołych Świąt i do "zobaczenia" w kolejnych odsłonach tej relacji. Pozdrawiam. :szampan:
Na warsztacie:USS Gambier Bay.
ODPOWIEDZ