[Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2246
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Byla tylko jedna blizniacza jednostka KOLKU :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

ramm: chętnie bym tak zrobił ale niestety nie mam zupełnie doświadczenia we wszelkiego typu żywicach i nie chodzi tu już o wykonanie jednostki bliźniaczej :)
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Witam,
Jeszcze żyję. Sam w domu więc jest nieco czasu na pracę, stąd mały update. Po zrobieniu rantu wokół pokładu jestem w trakcie wyklejania "desek". Potem zamierzam je zeszlifować i pomalować lakierem bezbarwnym, który powinien (takie jest założenie :)) wydobyć nieco bardziej linie podziału na pokładzie oraz spowodować, że będzie nieco ciemniejszy. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Sam rant zrobiłem z PCV więc szlifować można bez oporów.
Przy okazji mam pytanie do wszystkich, którzy mają już za sobą proces samego zabezpieczania modelu. Poradźcie mi proszę, jak najlepiej i najłatwiej wykonać gablotę, ewentualnie gdzie ją zamówić.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 688

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

wieslaw_
a dlaczego jedziesz z deskami po całości tego ładnego kadłuba?
Nadbudówki i inne elementy będziesz do desek kleił?

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Nie do końca. Deski kleję po całości a potem tam gdzie będzie trzeba będę je wycinał. Nieco się zmarnuje ale pozwoli mi to wcześniej dobrze wyrównać pokład. To takie doświadczenie z robienia intarsji (kiedyś byłem stolarzem :)). Tak więc zamiast teraz bawić się w dopasowywanie drobnych skrawków desek do każdego szczegółu, potem po całości sobie powycinam miejsca na nadbudówki, barbety itp.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Jeszcze jedna prośba (zapomniało mi się) do tych, którzy już skleili Fuso. Chodzi mi o wysokość modelu od stępki do topu. Długość to już wiem jaka jest nurtuje mnie tylko wysokość. Dzięki z góry za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Witam chyba już ostatni raz w tym roku,

Udało mi się wreszcie po wielkich bólach uporać z głównym pokładem. Uprzedzam od razu pytanie - nie, nie będę wszystkiego naklejał na "dechy" (np. barbety, nadbudówki). Wiem, że już nieco Was zmęczyłem tym kadłubem ale żywię nadzieję skończenia go niebawem i zabrania się wreszcie za wszystkie detale.

Co do pokładu: deseczki jak wcześniej pisałem to brzoza, wyszlifowana, potem bejcowana delikatnie szmatką (bejca Teak), jeszcze raz szlifowana, na zdjęciach jeszcze przed gruntowaniem Caponem.

Pozdrawiam i dla wszystkich najlepszego w Nowym Roku.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Robinek9
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 01 2012, 22:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robinek9 »

ja tak przelotem SZACUNEK,SZACUNEK I JESZCZE RAZ SZACUNEK.
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Serdeczne dzięki za dobre słowo, zawsze to motywuje do dalszej pracy.
Na marginesie mam pytanie do Forumowiczów. Jak chyba pamiętacie będę jeszcze kadłub oklejał "blaszkami" i tu pytanie: czy dziury na bulaje wiercić teraz czy po oklejeniu imitacją blach?
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem na śmierć. Postępująca skleroza niestety... W związku z tym, że model będę malował, cały czas mam nierozwiązaną kwestię jak poradzić sobie z wszelkimi napisami na kadłubie. Nie jestem przekonany do malowania nawet od szablonów takiej drobnicy. Jak zrobić szablon rzymskich cyferek oznaczających zanurzenie? Czy ktoś z Was testował już inne rozwiązania. Myślałem np. o kalkomaniach ale nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć (zwłaszcza 1:200). Jakieś rady?
ODPOWIEDZ