[Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Witam ponownie po ponad czterech latach.

Niezła siara co? Przez ten cały czas byłem "jakby" biernym obserwatorem forum. Niestety w między tak zwanym czasie postanowiłem sobie raz na jakiś czas zagrać w World of Warships i to "co jakiś czas" zamieniło się w grę praktycznie codziennie. Zanim się obejrzałem "pyknęły" cztery lata. Ma to swoje dobre strony. Tam gdzie miał kadłub już popękał i zdołałem go ponaprawiać. W zasadzie wracałem do modelu wcześniej ale niestety wredny podkład firmy TAMIYA niekoniecznie chciał współpracować z klejami, którymi chciałem podklejać imitację blach. Tym razem chyba wszystko działa i niebawem powinienem wrzucić jakieś zdjęcia modelu. Nie oczekujcie rewolucji. Niestety cały czas to nadal kadłub ale się nie poddaję. Niebawem więc update i moja rada: NIE GRAJCIE W WORLD OF WARSHIPAS!!! Straszny to zjadacz czasu i środków finansowych. Makabra.

Pozdrawiam,
Wiesław
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Dobry wieczór,

Poniżej niewielki update mojego Fuso. Trzy próby przyklejenia "blach" i w końcu się powiodło. Powiem szczerze, że bliski już byłem zostawienia tego modelu... Jak widać pokład jest zamaskowany, wcześniej musiałem wyciąć niektóre miejsca w pokładzie aby wkleić kawałki plastiku, np. okręgi pod barbety i nadbudówki. Będzie to dopiero widać po zdjęciu taśm maskujących. Pokrowce na działach kazamatowych zrobiłem z kleju a potem podrzeźbiłem je szlifierką. Teraz przyklejam detale do kadłuba nastepna bedzie "drutologia" i malowanie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Malowanie chce poćwiczyć na czymś mniejszym (lata już nie używałem aerografu) dlatego zacząłem coś mniejszego aby nie wpaść w depresję jak coś się nie uda :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ORP Burza (Answer) i ORP Piorun (MM). Wiedziałem z innych relacji, że przekroje Pioruna są nieco nieaktualne więc postanowiłem zaadoptować wręgi HMS Lance. I tu chciałem komuś złożyć serdeczne podziękowania. Adrian Kacz zgodził się abym mógł użyć jego szkieletu do budowy Pioruna po oczywiście małych edycjach wymiarów. Dzięki Adrian raz jeszcze. Jak widać na zdjęciach kadłub z MM już mam gotowy...
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Cześć wszystkim.
Mam mały update mojego Fuso ale w związku z problemami z Wstaw.org musiałem wcześniej rozkminić wstawianie zdjęć z Google Drive i tu chciałem serdecznie podziękować Markowi.

Budowa jest na takim etapie jak widać. Dojdzie oczywiście wash i dirt z rdzą na kadłubie. Wzorem dla mnie jest model HMS Warspite 1/350, którego relację można zobaczyć tutaj:
https://www.scalemodellingnow.com/marit ... arspite/16

Nie jestem w stu procentach zadowolony z tego co mi się udało zrobić ale cóż idę dalej i traktuję tę budowę jak sporą lekcję. Bulaje są zamaskowane maskolem ale na przyszłość mam już swoje przemyślenia jak obejść problem bulajów w malowanym modelu. Jeśli chodzi o pokład to na przyszłość planuję uzyskać kilka odcieni listewek aby jeszcze bardziej uplastycznić pokład.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chess
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 15 2018, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chess »

Cześć! niestety nie widzę tu żadnych zdjęć;/
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

U mnie widać, te ostatnie...
Czy może masz na myśli zdjęcia z postu z 24.02.18? To wina hostingu, który padł – Wiesław_ napisał o tym w swojej relacji.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Chess
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 15 2018, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chess »

W zasadzie nie widzę żadnych na stronie piątej tejże relacji;/ wcześniejsze jak najbardziej... może spróbuję z innego komputera...
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Poważnie nie widać ostatnich zdjęć?
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Widać!!!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

To dobrze bo już się przestraszyłem, że tylko u mnie lokalnie jest OK.
Chess
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 15 2018, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Relacja] Pancernik IJN Fuso 1/200 - Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chess »

Widać widać! Wina łącza internetowego i pozwoleń(przeglądarka), widocznie w czasie pracy nie będzie wolno podejrzeć sztuk pięknych....
ODPOWIEDZ