[R] Kraz 255b

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

a teraz ..... wstawka ;P tylko zrobię zdjęcia :D
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak nie jeden prawdopodobnie zauważy, odcinek rury wydechowej który ma być giętki "siateczka" przyklejony jest źle, szew powinien być od strony kabiny, wtedy nie był by widoczny, takie małe niedopatrzenie, a najlepsze jest to, że starałem się to właśnie tak zrobić tylko coś mi się ubzdurało że góra to dół i na odwrót :D, ale nie jest źle :D tak mi się wydaje :D
Ostatnio zmieniony pn gru 19 2011, 16:25 przez b_milek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

Ja nadal pozostaję pod wielkim wrażeniem tego modelu.
Przy okazji chciałbym zapytać o metalową siateczkę - gdzie takową można zdobyć? (wykluczając demolkę siteczka do herbaty:) Kleję Stara 20 i myślałem o zrobieniu alternatywy atrapy - właśnie z siatką.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Tak więc spieszę z odpowiedzią, nawet dokładnie powiem gdzie można zdobyć :D pracowałem w utrzymaniu ruchu, w pewnej fabryce ceramiki, mieliśmy tam magazyn i takiego fajnego pana, poprosiłem, dał mi :cool: :D zakładu już nie ma prezesi go zniszczyli za dużymi premiami dla siebie :evil: i oczywiście ja się dołożyłem rozkradaniem mienia zakładowego w wielkości jakiegoś 0,7 m/2 tegoż specyfiku :oops: o ja niedobry.
Teraz dokładnie siatka ta do rodzaj filtrów do mieszadeł szkliwa, gdzie oni to kupowali nie wiem, ale sprawdziłbym w platformie, oni tam mają takie cuda, ponieważ jestem poza granicami kraju nie jestem w stanie skoczyć do w/w sklepu aby to sprawdzić :D siatka jest z tworzywa sztucznego.
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

No to już wiem gdzie szukać. Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :D
P.S. dom też przeszukam. Czasem najbardziej potrzebne materiały mamy tuż pod nosem.
Dalszym pracom nad modelem Kraza gorąco kibicuję!! Widywałem je na żywo. Robią sakramenckie wrażenie.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Jeśli chodzi o temat siateczki - takiej czy podobnej - ostatnio też oszukałem się takiego specyfiku i w końcu znalazłem w czymś ogólnie dostępnym i bezproblemowym - można bowiem ją pozyskać z szerokich wstążek do kwiatów - są różne rodzaje, grubości, wielkości oczek itd.

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

dzisiaj usiadłem i pomyślałem jak wykonać reflektory oto mój pomysł :D, prototypy nie wyszły i powstała druga wersja :D tych co nie wyszły nie śmiem pokazać ;P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem poszedłem na łatwość, nie zrobiłem żaróweczki. :oops:
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

Miło zobaczyć, że Kraz otrzymał takie fachowe spojrzenie. Jak robiłeś wypukłą osłonę reflektora? Wygląda to znacznie lepiej niż prosta folia.
wk82 - dzięki za podpowiedź. Mam znajomą kwiaciarkę, złożę jej zatem wizytę :D
Na warsztacie - Star 20
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Oto sposób wykonania reflektora....
Do wykonania w/w części potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, dostępnych dla większego grona na ebay ;P.
Dobra koniec pisania o bzdetach
Tak więc najpierw wycinam krążek jakiegoś przezroczystego tworzywa

Obrazek

Tutaj dochodzą "specjalistyczne" narzędzia ;P czyli podgrzewacz tworzywa sztucznego popularny palnik, ponieważ nie chciało mi się szukać końcówki do tworzenia strumienia ciepłego powietrza (chyba dyfuzora) użyłem ognia, dlatego też wykonanie reflektora zajęło trochę czasu, bo raz przegrzałem raz nie dogrzałem i tak w koło .... oraz prasy, też niesamowicie skomplikowane narzędzie ;P i młotek :D tym samym co wykonywałem drugą część reflektora zdjęcie niżej.

Obrazek

Podgrzewając tą kulę na pręciku gorącym powietrzem dociskałem w formie do uzyskania okrągłości, i to cała tajemnica

Obrazek

Teraz czas na papier.. i półkulę, wycinam krążek za pomocą tego
Obrazek

Potem przy pomocy tej samej prasy i narzędzia perswazji zwanego młotek... :D formuję klosz, im grubsza tektura tym lepszy efekt,

A to magiczne narzędzie perswazji

Obrazek
Efekt końcowy jak na zdjęciach wcześniej ładny półokrągły reflektor.
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

Forma rzeczywiście full-profesional :D Postaram się wykombinować jakiś substytut i poeksperymentować. Zacznę od rozebrania paru łożysk i pozyskania kulek :cool:
Tymczasem niech Kraz rośnie w siłę!!
Na warsztacie - Star 20
ODPOWIEDZ