[R] Kraz 255b

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Prace nad maszyną ruszyły z kopyta, jutro umieszczę fotki a jest co pokazywać ;P
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Tak jak obiecałem tak też uczyniłem. Do rzeczy, prace posuwają się w ślamazarnym tempie, ale jakoś brną do przodu.
Na dzień dzisiejszy model prezentuje sie tak

Obrazek

Tutaj koła trochę przerobione, jedno oryginalne brakuje tam tylko tego druciku co ma imitować pierścień, ja to przerobiłem tak że ta część na którą się naklejało ten drucik wyrzuciłem wstawiłem tam tylko płaski pierścień a na koniec wkleiłem te pierścienie co maja imitować obręcze i uważam że efekt jest znacznie lepsze, i co ciekawe przy tym że można już kupić te części wycięte laserem tak naprawę znacznie prostsze do wykonania.

Obrazek

A teraz reszta fotek przedstawiająca prace.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na jednym ze zdjęć gdzie jest prostokąt postarałem się o wierne odzwierciedlenie tego mocowania blach :D
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Szybka aktualizacja, dzisiaj udało mi się zrobić podstawę drzwi, czyli pogrubienie i dokładne dopasowanie, wydaje mi się za pasują jak trzeba:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie małe pytanie do panów którzy służyli w jednostkach w których były te ciężarówki, oj posypie się lawina.. dokładnie chodzi mi jak rozwiązany był układ kierowniczy co i gdzie było że koła skręcały gdzie był cały układ, bo to jest chyba jedyna rzecz której naprawdę brakuje w tym samochodziku. Kierownica po prostu jest w podłodze .. tak sobie pomyślałem, że może jak ktoś ma fotki albo rysunki to może uda się tam coś jeszcze upchać
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

jeszcze mokre drzwi do szoferki, i chłopakom już nie będzie wiało :D

Obrazek

Obrazek

za jakość zdjęć przepraszam, ale nie chce mi się wyciągać sprzętu ;P
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

iąCg dalszy walki z szoferką. Tym razem na pierwszą linię poszły rynienki które są w oryginale.
Tempo prac jest po prostu powalające, ale każdy kto ma małe dziecko wie jak to jest :D
Rynienki nie trzymają trochę skali, ale i tak są mikroskopijne, ujmując to w tak ładne słowa, kątownik ma 0,7 mm jeden bok czyli łącznie cały pasek miał 1,4 mm ..... przyklejenie tego t było piekło. Popracowałem także trochę nad balansem bieli w aparacie, odkryłem białą kartkę ;P teraz kolory są takie jak powinny być :D

Obrazek

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Dla zainteresowanych mała aktualizacja, ostatnio często je mam nawet jak malutko zrobię ;P ale myślę że ktoś kto lubi oglądać postępy nawet wolne ale widoczne to z chęcią będzie spoglądał na fotki :D
Szoferka pomalowana ostatecznie, idzie na półeczkę pod klosz co by się nie kurzyła, osłona silnika razem z nadkolami potrzebuje jeszcze przeróbek i dołożenia pewnych części tych co mają być oraz tych co ich tam nie ma w modelu, dla lepszego zamykania się maski

Obrazek

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Mój własny wkład do tego modelu, czy ktoś zgadnie co to będzie ??
Jedno jest pewne będzie nowa wersja bo dorwałem zdjęcie na którym widać że to troszkę inaczej wygląda niż to widać na rysunkach technicznych :)

Obrazek
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Świetnie ci idzie budowa.A ten element wygląda na podłużnice :)
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

To co staram się wykonać, to jest to mocowanie zbiorniku paliwa, tutaj na zdjęciu prezentuję drugie podejście do tego tematu, ponieważ tamto nie do końca mi odpowiadało, całość zrobiona jest jak widać z jednego kawałka papieru to ten najmniejszy. Jest to przykładowy wycinek z tego co zostało, nie jest nic wycinany. Gięcia i te trójkątne kawałki, to wynik zgięcia, można powiedzieć profilowane jak na prasie :D.podłużnica wykonana z papieru do drukarki, czyli bardzo to delikatne, i tak naprawdę nie wiem jak to się sprawdzi po zawieszeniu zbiornika.

Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Jak chcesz to wykonać według swojego pomysłu, to zalej to od wewnątrz CA i będzie sztywne (aczkolwiek kruche), natomiast, może te gięcia są z końca zmiany :), bo jednak takie jak w modelu te bywały http://s1000.photobucket.com/albums/af1 ... C08856.jpg
Obrazek
ODPOWIEDZ