[R] Kraz 255b

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

[R] Kraz 255b

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

witam forumowiczów... może ktoś jeszcze pamięta moje prace nad HALNYM.... ten kto oglądał wie że prace zostały wstrzymane... ale nie spocząłem na laurach w tym samym czasie gdy z halnym leniuchuję bo leży sobie parę setek kilometrów ode mnie, powstaje KRAZ.. kolejny.. model bardzo często goszczący na niejednym forum bez zbędnego rozwodzenia sie wstawiam fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieje że nie zapomniałem jak sie umieszcza fotki :D[/img]
Ostatnio zmieniony czw mar 08 2012, 11:14 przez b_milek, łącznie zmieniany 3 razy.
madi
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 18 2008, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madi »

No Panie..... masz już pierwszego widza. Idzie Ci cudnie. Oby tak dalej!!! Wspaniała robota!

Pozdrawiam
lubić papierkowa robota...
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Jakiej farby użyłeś do malowania ramy i podwozia?Pięknie to wygląda.
Pozdrawiam.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

dziękuje za słowa uznania ;) w odpowiedzi na pytanie jakich farb.... tak więc podkład to zwykła minia kolor rdzdy :D potem jeszcze jedna wartwa po wyschnięciu. na koniec Lakier akrylowy firmy MOTIP dla prawdziwych samochodów .. a na koniec kilkutygodniowy kurz.. ot tajemnica takiego wyglądu, z lekka wyczyszczony przed fotografowaniem :D, części drobne jak wały i inne cudeńka malowane pędzelkim,oczywiście po wcześniejszym podkładzie farbkami modelarskimi TAMIYA, po wyschnięciu lekko pryśnięte tym samym lakierem co rama dla zmatowienia
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

ostatnio kleiłem i skleiłem cosik takiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

to się nazywa precyzja, gratulacje
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Już jakiś czas nie publikowałem zdjęć z budowy modelu, zdjęcie wyżej tłumaczy "dlaczego" ;). Do wszystkich uroków ojcostwa dołożyła się poważna choroba córeczki, więc czasu jak na lekarstwo, jednakże w wolnych chwilach powstają części do samochodziku, a ponieważ wyszperałem gdzieś na "radzieckich" stronach plan tegoż autka to część części jest przerabiana, tworzona od nowa.
Umieszczam filtr powietrza oraz doloty powietrza do cylindrów, ponieważ model jak na razie powstaje w wersji „czystej” a mam ochotę go trochę pobrudzić, tutaj zwracam się do mistrzów bruzdingu z prośbą o rzetelną krytykę i rady, czy aby nie mam darować sobie brudzenia modelu i pozostawienia w nienagannej czystości czy jednak mogę się podjąć tegoż jakże trudnego zadania. Jak to się mówił zepsuć coś jest łatwo naprawić trudniej, jeżeli doradzicie unikanie brudzenia część łatwo będzie można wyczyścić. Przepraszam za jakość zdjęcia, malutka śpi wiec nie chcę rozkładać studia do idealnego oświetlenia :D
Obrazek
Obrazek
SZAD
Posty: 196
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

Na bruzdingu się nie znam, na samochodach tak.
Jest exstra. To o modelu.
A córka jeszcze lepsza. Gratulacje.
SZAD :D
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Ostatnimi czasy sporo u nas brudzenia. Najczesciej po obwieszczeniu autora, ze teraz zacznie brudzic swoj model bo przykleil zawieszenie na odwrot, relacja sie urywa w tajemniczy sposob...

Twoj model jest czysto i ladnie sklejony i to mi sie wlasnie w nim podoba :-)
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

czyli pora zrobić głosowanie :) brudzimy czy nie brudzić oto jest pytanie ? co do rychłego zakończenia relacji Marcintosh nie liczył bym na to jak tylko córeczka pozwoli i nie będzie sie pogłębiać jej choroba to relacja będzie brnąć do przodu, tak jak nasza gospodarka ;P
ODPOWIEDZ