Modele Izy - Galeria

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

Modele Izy - Galeria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Wiatrak Holender z Olsztynka / GPM 22/1997

Pokażę tutaj fotki Wiatraka Holender, który skleiła moja Iza. Strasznie trudno było ją namówi na pozwolenie prezentacji jej dzieła na forum, lecz po małym szantażu uległa moim namowie. Jest to starszy model z GPM`u nr. Kat. 922 w skali 1:100.
Mam nadzieje że o etapie budowy napisze coś sama Iza. Od siebie dodam że dziewczyna postanowiła pomalować kopułkę, ponieważ po jej wyretuszowaniu stwierdziła, że czarny czarnemu nie równy. Modele klei od około 3 miesięcy, a jest to jej 4 model, mam nadzieje że postanowi pokazać wam swoje wcześniejsze prace.

Zdjęcia robione przez autorkę modelu, a prze zemnie obrobione.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sie 10 2007, 21:51 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jestem pełen zachwytu widząc taki model, i to z dwóch powodów; przede wszystkim dlatego że efekt końcowy jest po prostu super, a drugi powód to taki że kleiła go kobieta i w dodatku jako 4 model. :jupi:
Czy ten wiatraczek to zapowiedź jakiejś większej kolekcji wiatraków ? bądź chociaż budynków w wykonaniu Izy ? jeśli tak to ja poproszę o kolejny.
Gratulacje !!!
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Wygląda jakby był zrobiony z wykałaczek/zapałek.

SUPER :D
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Dzięki za uznanie, ale to trzeba zawdzięczać Bartoszowi. Gdyby on mnie nie poprowadził przez trudne początki, to pewnie nie byłoby takiego efektu końcowego. Co do kolekcji wiatraków to z chęcią bym taką stworzyła, lecz niestety nie wiem czy są jeszcze wycinanki o podobnej tematyce.
Do tej pory skleiłam tylko dwie latarnie Rozewie i Darłowo oraz Kościołek Wang, który kupił mi Bartosz na forum od któregoś z Was. Obecnie kleję Bramę Bańską lecz jednak ten model pozostanie moim modelem testowym, gdyż nie wychodzi on tak jakbym sobie tego życzyła. Gdy tylko skończę obecny model, mam zamiar skleić jeden z czeskich modeli budowli.
Jeżeli uda mi się zrobić jeszcze jakieś wyraźne zdjęcia moich modeli to Bartosz je zamieści.
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

A tak poza tym to chciałabym się ze wszystkimi przywitać, bo jakoś do tej pory nie miałam takiej okazji.
Bartas niestety to nie są zapałki ani wykałaczki to tylko zwykły papier : - )
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Bardzo fajny model :spoko: Podoba mi się :razz:
Moja Abi również klei modele kartonowe, również budowle, choć i samolot też się trafił. Ostatnio nie mogę jej zmobilizować...
Ładny model :spoko: Witamy na forum :lol:
Pozdrawiamy z Abi :pice:
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Latarnia Morska w Darłowie GPM 6/2004


Jest to pierwszy model Izy w 100% wykonany wyłącznie przez nią samą z moimi słownymi uwagami oraz poradami.

Obrazek
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Fajnie że nie tylko ja jako kobieta kleję modele, z chęcią zobaczyłabym dzieła Abi.
"Latarnia w Darłowie" jest moim pierwszym modelem. Po otwarciu zeszytu nie miałam pojęcia o co tu chodzi. Po instrukcji słownej której udzielił mi Bartosz, krok po kroku zaczęło coś z tego wychodzić.
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jeśli to rzeczywiście pierwszy model to wielki szacunek za takie wykonanie. Widzę że Iza raczej już wybrała sobie kierunek modelarskich zainteresowań - i bardzo dobrze - wszak niewiele mamy modeli budynków na forum.
Czekam na kolejne.
Awatar użytkownika
przecinas
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 01 2007, 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przecinas »

Skleiłem kiedyś ten wiatrak, bardzo ładny modelik, ale niestety nie wytrzymał naporu szczęk mojej suki bokserzycy :cry:
Gratuluje wykonania.
Pozdro
ODPOWIEDZ