T-34 relacja na przywitanie

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Eeeee no co Ty... Wgięcia w poszyciu faktycznie nie zobaczyłem na fotce nr. 4 trochę będzie szpecić tą wieże, lufa nie jest chyba jakoś specialnie pogięta??? Jak możesz to zamieść fotkę od frontu. Spróbuj zatuszować tą rózową ozdobę :D Może nie Jestem wielkim autorytetem, ale Mi się szczerze podoba Twój model.
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Potwór ma głowę !!!!

Na razie jeszcze bez włazów i antenki ale jest. Z bezkształtnej masy wyłania się już pomału kształt rudego. Foty wstawię jak dokończę wierzę, ale musiałem się pochwalić że coś drgnęło. ;-) ;-) ;-) :twisted:
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Dobre wieści dla wszystkich miłośników małych pluszowych zwierzątek zwanych dalej dżdżownicami :lol: . W mojej fabryce właśnie dobiegły końca testy nowej, specjalnie wyselekcjonowanej dżdżowniczki, co oznacza nie mniej nie więcej, tylko tyle, że RUDY będzie miał parę prawdziwych gąsiennnnnnnnnnnic, a nie dwa paski kartonu.

Na razie pierwsze foty bardzo niezgrabnej poczwarki, ale w opracowaniu jest już "urządzenie" :idea: które spowoduje że pionowe paseczki kartonu imitujące ożebrowanie będą nieco równiejsze i atrakcyjniejsze dla oka. ;-)

Obrazek Obrazek

Zastanawiam się jeszcze nad kolorom, w grą wchodzi szary, albo czarny. Macie jakieś sugestie? :?: :?:
Awatar użytkownika
cimoszek
Posty: 92
Rejestracja: wt maja 29 2007, 21:17
Lokalizacja: olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cimoszek »

NO przy gąsienicach zapowiada się precyzyjna robota życzę wytrwałości i cierpliwości

pozdrawiam
Obecnie w budowie:
Bumar Duty
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Witam

Mam nadzieje ze zademonstrujesz to urzadzonko do gąsek bo mnie tez czeka lepienie poczwarki:). Na jakim papierze drukowales ogniwka QN sugeruje papier o gramaturze 120 ale na zdjeciu widze ze wklejasz kawalek 1 mm kartonu.

W swoim poprzednim modelu t-34 pomalowalem gaski na ciemno szary a potem przetarlem metalizerem.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Ups...

ale się zakurzyło :)

Troszkę długo tu nie zaglądałem, ale remont przebiegał znacznie wolniej niż bym sobie tego życzył, na dodatek okazało się że mam nieco mniej urlopu niż zakładałem a główna siła robocza czyli moi bracia wyemigrowali za lepszym chlebem. A więc zgodnie z prawem Murfiego wszystko szło dokładnie na odwrót, czyli wszystko w porządku :))

W międzyczasie udało mi się sklecić coś innego...
Obrazek

...projekt wymagający i czasochłonny ale o ściśle pozytywnym oddziaływaniu.


A wracając do rudego, a dokładniej do fabryki w której powstaje, doszło do sporej tragedii. Eksplodował zbiornik w którym przechowywano wino porzeczkowe rocznik 2007. Doszło do zalania kilku części ...
Obrazek
... obecnie sytuacja wydaje się już być pod kontrolą, jednak dociekanie do znalejzienia winnego tej awarii doprowadziło do całkowitego opróżnienie zbiornika z winem :))) oraz małego bólu głowy...

Po tej tragedii fabryka zatrudniła kilku nowych członków załogi:
- dyrektora pionu do spraw substancji ciekłych
- mechanika konstrukcji łatwozniszczalnych i ulegających autodestrukcji
- operatora przenośnego zestawu wysokiej rozdzielczości uwieczniania
Obrazek


Obecnie prowadzone są prace nad usunięciem wszystkich skutków wypadku i przywróceniem 100% mocy przeróbczej w fabryce. Wkrótce powinna być wznowiona produkcja...
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Kurcze!

Znowu nie dałem rady posiedzieć przy modelu tak jakbym sobie tego życzył. Udało mi się jedynie zrobić osłony filtra powietrza. Niestety rzuca się w oczy przesunięcie zakładki, ale wyszło to na jaw dopiero po ostatecznej przymiarce, czyli nieco za późno żeby jeszcze kombinować z jakimiś zmianami.

Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jak robisz zdjęcia przy żarówce to ustaw bilans bieli w aparacie na światło sztuczne, wtedy fotki nie będą takie żółte.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Kat pisze:Jak robisz zdjęcia przy żarówce to ustaw bilans bieli w aparacie na światło sztuczne, wtedy fotki nie będą takie żółte.
Do tej pory tak robiłem, ale zauważyłem że wtedy aparat nie łapie mi ostrości. Zdjęcia wychodziły jakbym zrobił je z komórki. Może dało by się to później skorygować jakim programem??
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Trochę się pobawiłem, tak lepiej???

Obrazek
ODPOWIEDZ