[REALACJA] PzKpfw VI TIGER AH - chyba jedyna na tym forum:)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam mam pytanko jeszcze czy mógłby mi ktoś podać linka do sposobu jak się ostrzy igłę do nitów. Bo wszędzie pisze że ma być naostrzona ale nikt nie daje sposobu ostrzenia i wyglądu takiej igły :( Proszę o pomoc jeśli to możliwe.
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

witam, zajrzyj do relacji Bartosza B z budowy Panzera 38, tam jest wszystko czarno na niebieskim ;D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Borowski Rafał
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 01 2006, 15:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borowski Rafał »

Witam!
Tu masz linka jak ostrzyć igłę do nitów. http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 6&start=20.
Fajnie pokazał to Bartosz B. za co wielkie mu dzięki! Powodzenia W dalszej budowie.
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Dziękuję serdecznie za pomoc:-)
ELIADE

Granice realu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ELIADE »

Witam Panów.
Również podjąłem się sklejenia Tygrysa od Halińskiego.
Mam wannę i stoję przed dylematem. Zamierzam wykonać działające wałki skrętne (z patyczków do czyszczenia uszu :!: ). Czy mi się uda, zobaczymy, jestem dobrej myśli. Czy ktoś wpadł na tak szaleńczy pomysł?
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam

Eliade z przyjemnością popatrzę na twoją budowę. Może podpatrzę coś ciekawego przy okazji ;-) Życzę wytrwałości :D

A co do mojej pracy dziś walczyłem z nitami wewnątrz tygryska i oto efekty:

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Pdolny....przyglądaj się dokładniej instrukcji...po raz kolejny przykleiłeś źle części. To tak na przyszłość...

Pozdrawiam! :)
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam
Wiem o co chodzi dokładnie Ci. Przykleiłem tą część z pamięci jak się potem okazało zawiodła mnie ona. :oops: Na szczęście to tylko element usztywniający konstrukcję wieć nic poważniejszego się nbie stało. Jeszcze raz przepraszam. POPRAWIĘ SIĘ :roll:
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam

Ach ten czas ale leci, a tu ledwie co przybywa. Jako że każdy czołg powinien posiadać jakieś pociski, tak i mój Tygrysik będzie miał takowe :lol:

Jest ich do wykonania dokładnie 16, a każdy składa się z 4 części. Daje to w sumie 64 części w sumie. Na szczęście robota łatwa i przyjemna :P

Oto fotki z początkowej fazy budowy pocisków, życzę miłego oglądania.

A tak z ciekawości w wycinance pociski mają czarną barwę, czy ktoś może wie czy tak było naprawdę? Nie bardzo mi się chce w to wierzyć bo jak odróżnić w takim razie pocisk ppancerny, burzący, dymny?? Przecież ładowniczy musiał to szybko ładować, więc musiał jakoś je rozróżniać nie patrząc na ich budowę :)

Obrazek
Obrazek
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Jeszcze jedno zdjątko z etapu budowy pocisku. Nadal proszę o podanie kolorów samych pocisków. Bo nie chce mi się wierzyć żę wszystkie bez względu na typ były w kolorze czarnym. :cool:

Obrazek
ODPOWIEDZ