[REALACJA] PzKpfw VI TIGER AH - chyba jedyna na tym forum:)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

pdolny jako że mam za sobą ten model zrobiony niedługo po tym jak się ukazał (całości nie ma co pokazywać bo wygląda tak średnio - zainteresowani znajdą jego fotki na mojej stronie - link w podpisie - nie wiedziałem wtedy że jest takie coś jak retuszowanie i tym podobne, fotki robione pseudo aparatem, stąd niska jakość - model gdzieś w kartonie leży sobie w piwnicy... może kiedyś przyjdzie czas by zrobić go drugi raz :) ) to gwoli pytania o kolory pocisków:

Obrazek

Jak widać na fotce - to praktycznie nie ma szans zobaczenia większości pocisków - jedynie te co są przy samym brzegu umiejscowione są w miarę widoczne i to tylko jak się postara :) no chyba że chcesz zrobić zdejmowaną płytę to co innego - poza tym u mnie o ile mnie pamięć nie myli, było ich mniej niż miejsc na pociski :) ale mogłem pogubić - to już dawno było...

Aha i jeszcze jedno - miałem problem z oklejeniem wierzy, na zewnątrz wszystko pasowało - ścianki wewnętrzne już nie bardzo - ale to mógł być mój błąd.
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

myh pisze:Miałem problem z oklejeniem wierzy, na zewnątrz wszystko pasowało - ścianki wewnętrzne już nie bardzo - ale to mógł być mój błąd.
Niestety to błąd opracowania, to kilka dobrych mm różnicy...ale może w dodruku który klei Pdolny poprawiono ten błąd.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

ooo Przemek to mnie pocieszyłeś - bo ta wierza do dzisiaj nie dawała mi spokoju - a tak to już wiem co było przyczyną :) błąd był rzędu 3-4 mm o ile dobrze pamiętam - może wystarczyło grubsze ścianki zrobić - tego już nie sprawdze...
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam

Teź słyszałem już niejednokrotnie o tym problemie z wieżą. Postram się szzcegółowo opisać na czym polega problem jak dojdę do tego etapu. I zaproponuję rozwiązanie jeśli będzie jakieś możliwe ;-)

Ps. W obecnej chwili kleję pociski czekam na wszyskie i potem dam fotkę :P Znalazłem też małe przeoczenie w instrukcji, ale o tym w następnym poście.

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Myh - powiem szczerze że nie wiem co poradzić na ten błąd...pogrubienie poszycia czy szkieletu wieży niewiele by dało... ale zobaczymy co wyjdzie Pdolnemu.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

Przemku teraz bym to rozwiązał w któryś z poniższych sposobów:

Obrazek
Kolorem czarnym zaznaczyłem karton odpowiednio podszlifowany wstawiony między szkielet a "oklejkę".

Chociaż to nie jest idealne rozwiązanie ale lepsze takie niż szczeliny które mi zostały :/

No nic - trzeba poczekać jak Pdolny będzie składał swoją wierzę i wtedy wszystko się wyjaśni.
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam po długiej przerwie.
Najpier może o drobnym przeoczeniu pana AH. Otóż w instrukcji nie występuje wogóla mowa o części 17b, która to należy zamontować na ścianie oddzielającej przedział kierowcy od przedziału bojowego. Patrz poniższe zdjęcie. Rada dla wszystkich lepiej jest ją jeszcze przykleić kiwedy ściana jest niesklejona wraz z wanną.
Obrazek

No i teraz efekty wypocin w postaci pocisków. Dodam tylko że należy pomalować jeszzce końcówki pocisków na biało, no i może je jeszcze troszkę odkurzyć :roll:

Obrazek
pdolny
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 08 2006, 16:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pdolny »

Witam po dość długiej przerwie (ah ta praca :x )

Pytacie jak tam postępy :roll: ?
Otóż od ostatniej wizyty udało mi się zrobić prawie cały park amunicyjny i zabrałem się za płyty podłogi. Nie wiem dlaczego brakuje mi dwóch rurek na pociski, tak jakby ich w wycinance nie było. Powiedzmy, że wykonywany przeze mnie tygrysek oddał już jakieś strzały na froncie :razz: . A teraz fotka z obecnego wyglądu wnętrza. Wszystko klei się wyśmienicie, choć model jest troszkę jakby to powiedzieć "za bardzo uproszczony".

Obrazek
Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

btw. czy ktos ma jakies doswiadczenia z tigerem z MM 4-5/98 ??
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

SmokHaosu pisze:btw. czy ktos ma jakies doswiadczenia z tigerem z MM 4-5/98 ??
A jaki masz problem?
Obrazek
ODPOWIEDZ